Carstvo u kom žive knjige – biblioteka. Prava kuća znanja, čiji bi članovi trebali biti i odrasli i deca. Iako je kultura u našoj zemlji dobila najmanje novca za razvoj, ona ipak živi. Živi zahvaljujući ljudima koji je stvaraju i onima koji je konzumiraju. Čitanje knjiga od najranije dobi je način života. Knjige su mesta gde se naša deca sreću sa raznim pričama koje im se ne dešavaju u životu. One su šansa da se otkriju novi svetovi. Knjige su zaista veoma važan deo detinjstva.
Iako smo sigurni da većina dece ima neku svoju malu, kućnu biblioteku i omiljenu knjigu, poprilično je besmisleno kupovati im sve knjige. Zato je biblioteka pravi izbor. A i odlazak u istu deci može biti pravi izvor radosti.
Sam čin učlanjenja i dobijanja članske karte mališanima govori da su i oni veoma važni. Da imaju nešto samo svoje. To je njihova ulaznica u carstvo knjiga u kom je sve podređeno baš njima. Mali stolovi i stolice (da sednu i pogledaju knjige pre nego što odluče koju će da uzmu). Police sa uredno složenim stanovnicima tog kraljevstva su poput lavirinta koji u deci budi ono istraživačko.
A kada je pravo vreme za učlanjenje? To je veoma individualno. Postoje četvorogodišnjaci koji već znaju po neko slovo pa žele da se učlane. Postoje i oni stariji koji već umeju da čitaju pa dolaze po novo štivo. A školska deca u biblioteci nabavljaju lektiru. Tek, upis u biblioteku bi trebala da bude slobodna volja vašeg deteta. I što ranije dete iskaže tu želju- ispunite mu je. Članarina je isuviše mala za zadovoljstvo koje tamo dobijate.
Članska karta obavezuje vaše dete da uzetu knjigu i vrati. Da je čuva i ne oštećuje. Da se ponaša prema kao prema pravoj, pravcatoj vrednosti. Jer, knjiga to i jeste.
Biblioteka je sjajna pomoć roditeljima koja im omogućava da kvalitetno provedu vreme sa svojom decom. Takođe je i sjajan vremeplov koji roditelje vraća u vreme kada su oni bili deca.
Učlanite vaše dete u biblioteku. To će za njega, a i za vas biti sjajno iskustvo. Verujte nam na reč.